Hopp til hovedinnhold

Informasjon

Norsk Botanisk Forening

1.September 2023 18:00 - 3.September 2023 14:00

Frist for registrering: 31/07/2023 23:55

Scandic Sørlandet, Travparkveien, Kristiansand

Kontaktperson

Marlene Palm

marlene@botaniskforening.no

I samarbeid med Agder Botaniske Forening arrangerer vi kurs om overvåking av truede planter i Kristiansand 01.-03. september.

I 2021 ble Norsk Rødliste for arter oppdatert og hele 297 karplanter er i dag på rødlisten og står i fare for å dø i ut fra Norge. Arealendring er den aller største påvrirkningsfaktoren på truet natur.

Floravokteri bidrar til folkeforskning i naturovervåkning og gir verdifull informasjon om bestanden av sjeldne plantearter som er grunnlaget for å kunne sette inn tiltak for å verne om naturverdiene som eksisterer.

Bli med på å lære hvordan du kan bli floravokter!

Program og mer informasjon blir lagt ut etter hvert:

  • utflukt på lørdag
  • hva er kartlegging og foravokteri
  • hvorfor er det så viktig å overvåke truede arter
  • samling av frø til den nasjonale frøbanken
  • hvordan funker floravokteri i Sverige

 

Påmeldingsfrist er 31. juli! (påmeldingsskjema finner du nede) – si gjerne fra i kommentarfeltet om du kommer med bil og har mulighet til å ta med deg noen deltakere til utflykt på lørdag

Deltakeravgift: 200kr (dekker overnatting i dobbeltrom fra fredag til søndag og mat fra lørdag til søndag)

Reise og mat på fredagen dekkes av den enkelte.